Корзина
113 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
Горячее предложениеТовары со скидками
DELUSION.COM.UA интернет-магазин белья и аксессуаров
+38 (063) 759-759-6
+38 (063) 759-759-6
Корзина

Акуратність як якість особистості

 Акуратність як якість особистості
                Серед безлічі якостей, притаманних кожному з нас, акуратність, без сумніву можна віднести до позитивних якостей особистості. Дійсно, акуратні люди набагато більш привабливі для оточуючих вже в силу того, що завжди виглядають чисто і охайно. Акуратність характеризує людину, як у зовнішніх, так і у внутрішніх проявах. Людина, що володіє цією якістю особистості, містить в порядку, не тільки свій будинок і своє тіло, але також відрізняється завидною внутрішньої організованістю.     У перекладі з латинської «акуратний» означає «точний». Ця риса характеру висловлює, перш за все, ставлення людини до праці, до себе, до речей і до людей. У всіх відношеннях він відрізняється точністю і зібраністю і не робить нічого такого, що можна було б назвати зайвим. Акуратність проявляється як в любові людини до порядку, так і в ретельності виконання своїх обіцянок і дій, старанності, точності та ін. Незважаючи на те, що найчастіше, ми використовуємо цю характеристику для опису зовнішнього вигляду людини, воно прекрасно може охарактеризувати його як особистість .  
Так, наприклад, мати справу з людьми, які прагнуть акуратно виконувати роботу, одне задоволення. Вони завжди гранично уважні до своїх обов'язків, ретельно стежать за тим, щоб робота виконувалася якісно і в строк. Люди, акуратні в стосунках ніколи не допустять двозначних або заплутаних ситуацій, оскільки завжди дуже уважно ставляться до того з ким і як ці стосунки зав'язуються. Акуратність як якість особистості можлива також і в думках, коли людина намагається навести такий же порядок у себе в голові, як і на полицях у своїй квартирі. Безумовно, коли порядок панує не тільки в житло, але і в думках, людина здатна досягти набагато більшого, оскільки вміє правильно організувати себе і ефективно вирішувати виникаючі проблеми. Акуратність допомагає домагатися результатів і користуватися симпатією оточуючих, оскільки, людина, яка завжди виглядає охайно, радує погляд і з ним подвійно приємно спілкуватися.
             

Як же можна розвинути в собі цю корисну якість особистості, якщо Вам його не щеплена в дитинстві? Не варто переживати про те, що в цьому випадку, Вам ніколи не навчитися бути акуратним. Цей навик цілком можна виховати навіть у дорослої людини, за умови, звичайно, що він цього хоче. Однак, навряд чи хто-небудь буде противитися тому, щоб записати це чудова якість в список своїх достоїнств.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Виховання акуратності починається з Вашого зовнішнього вигляду. Навчіться завжди виглядати чисто і охайно. Слідкуйте за своїм одягом, зачіскою, взуттям. Не допускайте, щоб Ви з'являлися на людях в пом'ятому плаття або несвіжої сорочці. Зовнішня акуратність згодом перейде у внутрішню.       

Підтримуйте порядок в своїх робочих документах і на своєму робочому місці. Ви завжди повинні знати, де знаходиться той чи інший документ, а не ритися годинами в паперах, намагаючись безуспішно його знайти. Навчіться сортувати паперу, складаючи їх в певному порядку так, щоб в подальшому їх було легко відшукати.  Організувавши своє робоче місце, Ви зможете точно і швидко виконувати свою роботу. Те ж саме стосується і Вашої оселі, де всі речі повинні знаходитися на своїх місцях.

Навчившись підтримувати чистоту зовнішню, переходите до чистоти внутрішньої. Наведіть порядок у своїх думках, і теж «розкладіть їх по поличках». Намагайтеся відбирати думки, викидаючи зі своєї голови непотрібний «сміття».  Акуратність має на увазі чистоту і порядок, тому Ваш розум не повинні займати порожні або зайві думки.

  Щоб бути акуратним у відносинах з людьми, потрібно ретельно оцінювати свої слова і дії. Акуратний чоловік, перш за все той, хто не дає порожніх обіцянок і завжди тактовний.  Він стежить за тим, що і як він говорить, а також за тим з ким він будує відносини і не допускає в них безладу і плутанини.

Як видно, навчитися бути акуратним не так вже й складно. Кожен з нас може вже сьогодні почати робити перші кроки в цьому напрямку.

Чи є Ви акуратним людиною? У чому ще, на Вашу думку, виражається акуратність? Які ще якості особистості, на вашу думку, корисні людині? Поділіться своєю думкою в коментарях.                                                                                                                                                   

              

your-happy-life.com

Другие статьи